Menu

9/5/2018

Festivalové scény rostou...

…jako houby po dešti. Přijíždíte do Olomouce poprvé? Pomůžeme vám je najít! A přidáme pár informací o tom, na které tituly jsou v nejbližších dnech ještě volná místa.

Mapa 22. Divadelní Flory má letos sedm bodů. Konvikt (Umělecké centrum UP) skýtá festivalu tradičně hned několik prostor – filmový sál, Divadlo K3, Kapli Božího Těla a parkán na hradbách, kde také najdete důležitý meeting point přehlídky – šapitó. Na Konviktu proběhne celý úvodní večer festivalu a dostanete se ještě jak na projekci filmu Proti zdi, tak na koncert kapely Nylon Jail.

V pátek 11. května vás poprvé vezmeme do DOMU U PARKU. Maďarské taneční seskupení Hodworks tu ve dvou uvedeních představí svůj projekt Solos. My vám však doporučujeme spíše sobotní reprízu, na kterou je momentálně k dispozici více volných vstupenek – páteční představení je téměř vyprodané.

V loňském roce jsme festivalové návštěvníky provázeli prostorem bývalé prodejny elektra a textilu na Dolním náměstí. Dnes máme radost, že se plány Divadla na cucky vydařily a i díky veřejné sbírce vznikla plnohodnotná divadelní scéna, kam DNC přesunulo své aktivity z budovy ve Wurmově ulici. Soubor DNC na festivalu uvede premiéru – autorskou inscenaci Opletal v režii mladého talentovaného režiséra Michala Háby. Jak první (páteční), tak druhé (sobotní) uvedení je však momentálně vyprodáno. Divadlo na cucky bude později během přehlídky hostit besedy s tvůrci, knižní veletrh Book Me a stane se dalším neformálním meeting pointem – jistě i díky své příjemné kavárně, otevřené po celou dobu festivalu. Určitě se tu zastavte.

Z hudebního S-klubu se díky našim technikům stává každoročně divadlo s kapacitou 180 míst. Stejně tak tomu bude letos – první představení se tu chystá už v pátek – slovenský rodák Peter Jaško s kanadskou tanečnicí a hudební experimentátorkou Clarou Furey přiváží do Olomouce poetickou pohybovou inscenaci Untied Tales. A lístky jsou ještě k dispozici!

Divadlo hudby se nachází v budově olomouckého Muzea umění a navštívit tu můžete taneční workshop s Adrienn Hód nebo se Sylwií Hefczyńskou-Lewandowskou. Zbývají poslední místa.

Kapacitou největší sál má Moravské divadlo na Horním náměstí. V sobotu 12. května jej otestuje soubor Landungsbrücken z německého Frankfurtu v představení Nenávist. Na jednu z nejočekávanějších událostí 22. Divadelní Flory lze ještě stále sehnat vstupenky!

Ve výčtu festivalových scén už zbývá uvést jen Klub Vertigo, který by také žádný z „přespolních“ návštěvníků Flory neměl minout. Pravděpodobnost, že se tu potkáte s významnými herci nebo režiséry se blíží 100%!

za podpory:

pořadatel: v partnerské spolupráci:

generální mediální partner: hlavní mediální partneři: