Menu

23. Divadelní Flora – report

ke stažení                                  k listování online

Monitoring médií 2019

ke stažení                                  k listování online

 

Oficiální videospot 2019

 

Tiskové zprávy 2019

1. TZ: Letošní Divadelní Flora přiveze do Olomouce hvězdy českého i německého divadla a špičkové korejské tanečníky
2. TZ: Strhující představení Berliner Ensemble včera uzavřelo rekordní program 23. Divadelní Flory
 

 

1535030976-002  

 

 

Videozpravodaje 2018

DÍL 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.10.

 

Fotoreportáže 2018

najdete zde

 

Vizuál 22. DF

obrazek

 

Protagonistou festivalového spotu je český Herec roku 2017 a „tvář“ 22. Divadelní Flory – Miloslav König. Outsider s kuriózní rekvizitou (držící neustále se rozšiřující dimenzi jeho myšlenek „pohromadě“) ztišeně reprodukuje část monologu z Inscenace roku Deník zloděje režiséra Jana Nebeského a Divadelní společnosti Masopust.
Jeho naléhavé poselství nemilosrdně utnou dveře zavírajícího se výtahu; podivné sdělení k nám sice „na poslední chvíli“ dolehne, ale jeho hlasatel zmizí. Podobně jako se vytratí fyzická podoba jiných antihrdinů, jejichž myšlenky či gesta – mnohdy mířící „proti zdi“ – ovšem dál rezonují v našem podvědomí. Často i tehdy, když jejich nositele pohltí zdi rozličných ústavů, mezi něž nepochybně směřuje také dojemná postava s míčem na hlavě, ve směšné teplákovce…
S mírnou nadsázkou by se celá smutná situace dala interpretovat také jako „triumf techniky nad duchem“, což ovšem s intencemi festivalové dramaturgie vůbec nekoresponduje.(Nehledě na fakt, že připravovaný formát audio znělky odsoudí výtahové dveře k naprosto marginální roli…)
Spot byl natočen v prostorách Mílovy domovské scény – v Divadle Na zábradlí (nervní zvukový podklad není technickým nedostatkem videa, ale tvůrčím záměrem).
Autory kompletního vizuálu 22. DF jsou fotograf Ondřej Hruška a grafička Zdeňka Giacintová.