DIVADELNÍ FLORA
Menu

14/2/2022

Profil: Ivan Buraj

AKTUALITA

„Vytvárať kvalitné a originálne pohľady na súčasnosť, na komplexné problémy – medzi ktoré patrí aj klimatická kríza, a zároveň chrliť jednu inscenáciu za druhou, je nemožné,“ soudí v inspirativním rozhovoru pro MLOKi.sk umělecký šéf HaDivadla Ivan Buraj, jehož režijní profil nabídne letošní DF! Tvorbu Ivana Buraje na festivalu kontinuálně představujeme. Inscenace NáměsíčníciEyolfMaloměšťáci zanechaly v Olomouci výraznou stopu. Letošní výběr z prací progresivního tvůrce souzní s mottem 25DF ještě přiléhavěji…

Vedle původních produkcí Naši – Studie rozhovoru o klimatické krizi Vnímání z domovského HaDivadla, které v sezóně s názvem NERŮST důvtipně „recykluje“ starší inscenace s důrazem na čerstvou reflexi sociálních a environmentálních témat, zařazujeme do programu i mimořádnou interpretaci Gombrowiczova existenciálního románu Kosmos, kterou Buraj nastudoval s činohrou Národního divadla.

„Verím, že divadlo bude čím ďalej, tým cennejšie pre svoju materialitu a existenciu v sociálnej interakcii. Scénografické efekty nahradí dôraz na komunitnosť a snaha vytvoriť fórum, v ktorom sa stretnú ľudia, ktorí by sa inak nestretli,“ dodává Ivan Buraj a my se v těšíme v květnu na festivalové „stretnutie“ i v rámci besed po představeních!

Původní rozhovor ze 7. 2. 2022: https://mloki.sk/…cke-trhliny/