DIVADELNÍ FLORA
Menu

20/4/2018

Představujeme festivalový spot

Protagonistou festivalového spotu je český Herec roku 2017 a „tvář“ letošní Divadelní Flory – Miloslav König. Outsider s kuriózní rekvizitou (držící neustále se rozšiřující dimenzi jeho myšlenek „pohromadě“) ztišeně reprodukuje část monologu z Inscenace roku Deník zloděje režiséra Jana Nebeského a Divadelní společnosti Masopust.

Jeho naléhavé poselství nemilosrdně utnou dveře zavírajícího se výtahu; podivné sdělení k nám sice „na poslední chvíli“ dolehne, ale jeho hlasatel zmizí. Podobně jako se vytratí fyzická podoba jiných antihrdinů, jejichž myšlenky či gesta – mnohdy mířící „proti zdi“ – ovšem dál rezonují v našem podvědomí. Často i tehdy, když jejich nositele pohltí zdi rozličných ústavů, mezi něž nepochybně směřuje také dojemná postava s míčem na hlavě, ve směšné teplákovce…

S mírnou nadsázkou by se celá smutná situace dala interpretovat také jako „triumf techniky nad duchem“, což ovšem s intencemi festivalové dramaturgie vůbec nekoresponduje. (Nehledě na fakt, že připravovaný formát audio znělky odsoudí výtahové dveře k naprosto marginální roli…)

Spot byl natočen v prostorách Mílovy domovské scény – v Divadle Na zábradlí (nervní zvukový podklad není technickým nedostatkem videa, ale tvůrčím záměrem).

Autory kompletního vizuálu 22. DF jsou fotograf Ondřej Hruška a grafička Zdeňka Giacintová.

za finanční podpory:

pořadatel: hlavní partner: v partnerské spolupráci:

generální mediální partner: hlavní mediální partneři:

s podporou: