DIVADELNÍ FLORA
Menu

4/4/2022

Předprodej lístků na 25DF začíná už za týden!

AKTUALITA

„Sociální funkce divadla roste úměrně výzvám, s nimiž nás současný, dramaticky se měnící svět, konfrontuje,“ konstatuje ředitel 25DF Petr Nerušil.
S blížícím se zahájením předprodeje lístků zároveň poodkrývá dramaturgickou koncepci festivalu, který startuje už za pět týdnů.

Necelého půl roku po poslední návštěvě netradičně podzimní přehlídky (překládané vinou covidové pandemie) usednou festivaloví příznivci opět v hledišti – tentokrát v tradičním jarním termínu, letos již popětadvacáté. Polojubilejní ročník, zastřešený mottem NEW WORLD 2.022, nabídne na třinácti scénách ve třinácti dnech na sedm desítek akcí.

„Po několikerém odkládání festivalu jsme se v omezené míře potkávali během devíti loňských podzimních týdnů s vírou, že na jaře už Flora znovu proběhne v módu, na který jsme si v poslední dekádě se samozřejmostí zvykli – jako mnohadenní fiesta plná inspirativních interakcí mezi divadelníky a diváky,“ komentuje atmosféru finálních festivalových příprav ředitel Divadelní Flory Petr Nerušil.

„Ve chvíli, kdy jsme se na plánovaná střetnutí na představeních či besedách a spontánní setkávání v olomouckých ulicích, kavárnách, šapitó a nočním Vertigu začínali víc a víc těšit, zasáhla do našich životů válka. Strach z neznámého a neviditelného vystřídala úzkost z hmatatelné, brutální devastace světa, který jsme dosud znali,“ přiznává Nerušil.

„V rámci naší dlouholeté profilace jsme ovšem na festival vždy zvali tvůrce, kteří se k fenoménům doby i jejím temným stránkám s empatií vyjadřovali. Myslíme si, že tuto tendenci je nyní třeba akcentovat víc než v minulosti. Sociální funkce divadla roste úměrně výzvám, s nimiž nás současný, dramaticky se měnící svět, konfrontuje. Věříme proto, že čas věnovaný návštěvě akce, programově zviditelňující přímočaré i metaforické reflexe našich současných reálií, nebude pro diváky Flory časem ztraceným.“

Vedle činoherních titulů české, slovenské a německé provenience můžete vybírat z nejnovějších inscenací středoevropské taneční scény, performancí a také spousty doprovodných akcí – besed s tvůrci i protagonisty festivalových produkcí a dalšími osobnostmi (nejen) divadelní branže, seminářů, koncertů, projekcí nebo workshopů.

Předprodej lístků od 11. 4. 2022.

 

za finanční podpory:

pořadatel: v partnerské spolupráci:

generální mediální partner: hlavní mediální partner:

s podporou: