DIVADELNÍ FLORA
Menu

29/4/2022

Festivalový spot 25DF je venku!

AKTUALITA

Těsně před ruským přepadením Ukrajiny natáčela naše dramaturgyně Dominika Široká s kameramanem Paulem Schwarzem a dalšími bývalými kolegy ze Schauspiel Köln letošní festivalový spot.

Jeho protagonistou je Stefko Hanushevsky – hrdina zahajovací kolínské inscenace režiséra Rafaela Sancheze Stefko Hanushevsky představuje Diktátora

Natáčení se uskutečnilo počátkem února jen díky velké vstřícnosti Schauspiel Köln. Exteriérové prostory kolínské scény, která právě prochází rekonstrukcí, poskytly ideální kulisy pro festivalový spot, jenž odkazuje k zásadní produkci letošní Flory. Realizační tým dále tvořili členové kolínského souboru Jochen Ohr, Christoph Odendahl, Tim Borner a Caroline Binaie.
Na finální podobě videa se podíleli režisér Vít Hradil a hudebník Alexander Maschke.

Chaplinovo mírové poselství z ikonického, osmdesát let starého protiválečného snímku Diktátor, který se stal inspirací pro Hanushevského sólo, tak míří k divákům do festivalového hlediště a prostřednictvím dalších médií a sociálních sítí věříme ještě dál… O zrodu inscenace, jejím výběru na Divadelní Floru i pohnutém kontextu jsme psali zde.

Wir danken unseren Freund*innen in Köln, Mannheim und München und freuen uns euch Anfang Mai in Olomouc zu sehen!

Posíláme poděkování do Kolína nad Rýnem, Mnichova a Mannheimu a těšíme se na viděnou v květnu!

za finanční podpory:

pořadatel: v partnerské spolupráci:

generální mediální partner: hlavní mediální partner:

s podporou: