DIVADELNÍ FLORA
Menu

7/5/2022

Brzy to vypukne! Kde všude?

AKTUALITA

Sedm desítek produkcí ve třinácti dnech na třinácti lokacích! S Divadelní Florou se zkrátka v Olomouci (i mimo ni) setkáte na každém rohu – hrát se bude v prostorách divadelních i nedivadelních, veřejných i soukromých, uvnitř i venku… 

Květnovým divadelním svátkem ožijí už tradiční scény Flory Moravské divadloDivadlo na cucky a Divadlo K3 nebo pro účely festivalu adaptovaný S-klub. Letos během 25DF divadlo vstoupí i do sakrálního prostoru – konkrétně do kostela P. Marie Sněžnékostela Zvěstování Páně – zahrady kapucínského kláštera a kostela Českobratrské církve evangelické.

Po třech letech vyroste na parkánu Konviktu šapitó – oblíbený meeting point, místo neformálních konverzací i zasvěcených kritických debat, nejvyhledávanější festivalový bod. Ve dne besední, večer hudební.

Inscenaci Kamily Polívkové Zeď uvádíme přímo v její domovině – 19. května vyrazíme na zájezd do HaDivadla! Jazzový koncert Grey Paris si nejlépe vychutnáte v Jazz Tibet Clubu, snímek Lidi krve zase z pohodlí sedaček Filmového sálu na Konviktu. Sál Mozartea v Arcidiecézním muzeu se změní v ateliér pro pohybový workshop tanečnice a choreografky Markéty Vacovské. Havlovu jednoaktovku Vernisáž pak prezentujeme výlučně v bytě jednoho z olomouckých diváků – z „místa karantény“ se tak symbolicky stane prostor pro setkávání.

Tak hodně inspirativních zážitků a dobrá místa v hledišti – ať už to znamená kdekoli.

za finanční podpory:

pořadatel: v partnerské spolupráci:

generální mediální partner: hlavní mediální partner:

s podporou: