DIVADELNÍ FLORA
Menu

18/5/2018

Rabih Mroué právě dorazil

Dnes odpoledne dorazil z Athén do Olomouce Rabih Mroué! Rabih patří – spolu s maďarskou choreografkou Adrienn Hód a rakouskou herečkou Stefanie Reinsperger – k nejvýznamnějším hostům festivalu. Podívejte se na jeho víkendový program.

V Berlíně žijící autor, režisér, vizuální umělec, jehož díla vystavovalo například newyorské Muzeum moderního umění, bude v sobotu na Konviktu prezentovat svou tvorbu, v neděli pak v S-klubu vystoupí s titulem Písek v očích, jenž vzniknul ve spolupráci s berlínskou experimentální scénou HKW a měl svou světovou premiéru ve Wiesbadenu na podzim loňského roku. Tuhle chytrou lekci by si asi neměli nechat ujít ti, kteří mají rádi fenomén takzvaného nového divadla nebo se pohybují ve světě výtvarného umění a zajímají se o divadlo, které reflektuje společenská témata a současné fenomény.

 

So 19. 5. 16:00 | Konvikt – Kaple Božího Těla

OČIMA RABIHO MROUÉ

GEGEN DIE WAND
Dialogy s Rabim Mroué o umění, kritice médií a formátu lecture performance. Fakta a fikce z perspektivy exkluzivního hosta letošní olomoucké přehlídky.
volný vstup

 

Ne 20. 5. 15:30 | S-klub

vstupenky

Rabih Mroué PÍSEK V OČÍCH HKW Berlín & Hessisches Staatstheater Wiesbaden

GEGEN DIE WAND
Libanonský režisér, herec, dramatik a vizuální umělec zkoumá „politiku obrazu“ islamistických náborových filmů, jež cíleně pracují s formátem a stylem videí populárních mezi mladými lidmi. Ve své ne-akademické lekci zároveň demaskuje jejich podstatu.
Po otitulkovaném představení v angličtině bude následovat beseda.

 

za finanční podpory:

pořadatel: hlavní partner: v partnerské spolupráci:

generální mediální partner: hlavní mediální partneři:

s podporou: