DIVADELNÍ FLORA
Menu

5/3/2019

Dejvické divadlo opět na Divadelní Floře!

Je to již osm let, kdy na 15. Divadelní Floře odehrála pánská sestava Dejvického divadla představení Dealer's choice. A tento rok se do Olomouce dnes již kultovní dejvický ansámbl vrátí! V Moravském divadle odehraje hned dvě představení inscenace VRAŽDA KRÁLE GONZAGA v režii Jiřího Havelky.

foto: Hynek Glos

Intimní, privátní herecké šepoty pozvolna přecházející do apelativního, kolektivního výkřiku. Detailní „anatomie zákeřné vraždy“, důmyslně krystalizující ve výsostné politické gesto.

VRAŽDA KRÁLE GONZAGA se odehraje v pondělí 20. května v 19 hodin a v úterý 21. května už v 16:30 v Moravském divadle. Po pondělním představení bude následovat diskuze diváků s režisérem a herci.

„Nová autorsko-režijní práce Jiřího Havelky v Dejvickém divadle posouvá hranice činohry, udivuje formální i myšlenkovou neotřelostí a pohlcuje intenzitou hereckého vyjádření. Dvě a půl hodiny dlouhá podívaná se obejde bez berliček výtvarných či zvukových kouzel, přesto nedá divákovi ani na chvíli vydechnout." (Saša Hrbotický, Aktuálně.cz)Hra byla nominována na Cenu divadelní kritiky v kategorii POPRVÉ UVEDENÁ ČESKÁ HRA roku 2017.
 
režie Jiří Havelka
spolupráce na scénáři a asistent režie Petr Erbes
scéna Dáda Němeček
kostýmy Adriana Černá
pohybová spolupráce Tomáš Legierski
dramaturgie Eva Suková
umělecká stáž Ami Keita

obsazení Simona Babčáková, Klára Melíšková, Zdeňka Žádníková, Tomáš Jeřábek, Martin Myšička, Ivan Trojan

premiéra 19. 12. 2017

více na www.dejvickedivadlo.cz

za finanční podpory:

pořadatel: hlavní partner: v partnerské spolupráci:

generální mediální partner: hlavní mediální partneři:

s podporou: