DIVADELNÍ FLORA
Menu

  Út 10. 11. 2020 | 15:00–16:00 | Pevnost poznání

  Olomouc: Prales budoucnosti

  vernisáž výstavy
  Jak připravit na klimatickou změnu historické město? Prezentace vědecko-fantastických modelových vizí studentů Fakulty architektury VUT, podporujících udržitelný rozvoj.
  volný vstup

  Cena vstupenek:
  Extrémně vysoké teploty, záplavy a hluboké praskliny v zemi tvrdé jako kámen – to je dost možná budoucnost „úrodné Hané“.
  Jak připravit na klimatickou změnu stovky let staré město? Zelený klín vražený do srdce historické Olomouce dává jejím obyvatelům obrovskou naději. Zásadním předpokladem pro udržitelnou budoucnost je však návrat k pradávným mechanismům přírody, které vedou k obnově krajiny a života…
  Studenti Fakulty architektury VUT tak zasadili lužní les nejen do centra města, ale také do kontextu jeho vědeckého, kulturního a duchovního rozvoje. Díky technologiím budoucnosti, které vycházejí ze současných poznatků, vznikl vědecko-fantastický park, který svou vizí překračuje dosud představitelné horizonty dalšího vývoje naší planety i společnosti.
  Výstava Olomouc: Prales budoucnosti bude v Pevnosti poznání probíhat do 31. 12. 2020. Její vernisáž je, s ohledem na motto letošního festivalového ročníku, součástí programu Divadelní Flory.

  Pevnost poznání, sídlící v bývalém dělostřeleckém skladu, popularizuje prostřednictvím neformálního vzdělávání a interaktivní expozice vědu i aktuální výzkum Univerzity Palackého.

   

za finanční podpory:

v partnerské spolupráci:

generální mediální partner: hlavní mediální partner:

s podporou: