DIVADELNÍ FLORA
Menu

  Po 16. 11. 2020 | 20:30–22:00 | Jazz Tibet Club

  Alexander Maschke & Dominik Giesriegl While We Were Sleeping

  koncert
  Originální německo-rakouská fúze skladatelů filmové a scénické hudby v exkluzivním festivalovém epilogu.
  v případě nepříznivé epidemiologické situace se koncert přesouvá na nádvoří Konviktu
  Cena vstupenek: 100

  Dvojice mnichovských umělců Alexander Maschke a Dominik Giesriegl prozkoumává hudební světy na pomezí intimní akustické hudby a syntezátory poháněné elektroniky. Používá k tomu širokou škálu zvukových zdrojů – od tradičních nástrojů, terénních nahrávek, elektrické kytary a syntezátorů až po pokročilý elektronický sound design. Koncert bude vycházet ze skladeb a myšlenek původně vznikajících během zákazu vycházení vyvolaného pandemickou situací na jaře tohoto roku a nabídne částečně improvizovanou cestu plnou pestrých zvukových krajin, syrových ruchových struktur i momentů hloubavého snění.

   

  Alexander Maschke je vyhledávaným autorem scénické i filmové hudby. Narodil se v Berlíně a s hrou na housle začínal ve třech letech. Na Vysoké škole hudebních a divadelních umění v Mnichově studoval skladbu pro film. V roce 2017 byl nominován na prestižní cenu Deutscher Fernsehpreis (za hudbu k televizní minisérii Morgen hör ich auf). Podílel se na zvukovém designu divadelních produkcí režiséra Ulricha Rasche Woyzeck (2017, Theater Basel) a Elektra (2019, Residenztheater). V současné době dokončuje magisterské studium skladby v oboru elektroakustické hudby a interaktivních médií na univerzitě v Manchesteru. V rámci loňské Divadelní Flory představil v šapitó svou tvorbu v sólovém koncertním setu.

  Rakouský skladatel Dominik Giesriegl se vedle komponování hudby k celovečerním filmům a televizním seriálům věnuje také volné tvorbě. Působí v Mnichově a ve Vídni. Vystudoval filozofii a psychologii na Vídeňské univerzitě a hudební výchovu na Univerzitě hudebních a dramatických umění ve Vídni. Poté absolvoval studium skladby pro film u Enjotta Schneidera a Gerda Baumanna na Vysoké škole hudebních a divadelních umění v Mnichově.

   

   

   

za finanční podpory:

v partnerské spolupráci:

generální mediální partner: hlavní mediální partner:

s podporou: