DIVADELNÍ FLORA
Menu

  So 14. 11. 2020 | 22:30–00:00 | Konvikt – Kaple Božího Těla

  KUF

  koncert
  Živelné propojení bicích, kontrabasu, kláves a samplovaných vokálů v nevšedním mixu berlínských hudebníků, jejichž album Gold je hodnoceno jako jeden z nejpřesvědčivějších debutů posledních let.
  v případě nepříznivé epidemiologické situace se koncert přesouvá na nádvoří Konviktu
  Cena vstupenek: 100

  foto Christopher Ratter

  Ravem, funkem a housem fantasticky našlápnutý živý jam.
  HARDWAX.COM

  Uvolněná a otevřená interakce hudebníků jako na albu Gold je v kontextu elektroniky k slyšení jen zřídka.
  GROOVE.DE

  Mišmaš stylů – od hip hopu, přes funk až k drum'n'bass – jedinečného berlínského uskupení pojí silná jazzová linka a elektronická paleta zvuků.
  BLEEP.COM

   

  Hravé a živelné propojení bicích, kontrabasu, kláves a vokálů v příjemně nakažlivém mixu strhující berlínské trojice, jejíž album Gold (2016) je hodnoceno jako jeden z nejpřesvědčivějších debutů posledních let.

  Na KUF je na první pohled pozoruhodné, že i když jde o kapelu pracující s vokály, nemají zpěváka. Všechny hlasové elementy jsou totiž založeny na vlastnoručně nahraných samplech, které talentovaný klávesista Tom Schneider v reálném čase prolíná, láme a virtuózně používá jako další nástroj. Valentin Link u kontrabasu a Hendrik Havekost za bicími pak tyto abstraktní hlasy dále posouvají do perfektně sladěného celku, který je spontánní a nepředvídatelný. Celé kouzlo navíc vzniká živě, v přímé interakci.

   

  Tom Schneider klávesy
  Valentin Link kontrabas
  Hendrik Havekost bicí

    
  Konvikt = Umělecké centrum Univerzity Palackého v Olomouci