DIVADELNÍ FLORA
Menu

  Po 22. 11. 2021 | 20:00–21:30 | Jazz Tibet Club

  Grandbrothers

  KONCERT
  Erol Sarp – jazzový klavírista – a Lukas Vogel – tvůrce analogových syntezátorů – v atypickém hudebním projektu pohybujícím se mezi žánry a unikátně propojujícím „staré“ a „nové“.
  V koprodukční spolupráci s Jazz Tibet Clubem.

  Cena vstupenek:

  Německé duo Grandbrothers nachází ve své originální tvorbě způsob, jak propojit zvuk klavíru a experimentální elektroniky. Kontrast starého a nového je jasný už z minulosti obou hudebníků: zatímco Erol Sarp je vystudovaný jazzový klavírista, Lucas Vogel vyrábí analogové syntezátory.

  Poté, co se seznámili na univerzitě v Düsseldorfu, dali dohromady kapelu, v níž provázali své obory a zkušenosti: Sarpovo umění hry na piano a Vogelovu vášeň pro programování. Jejich společný projekt ale překračuje všechny žánrové škatulky.

  Vytvářejí zvuk, který kombinuje klasické kompozice s moderní, experimentální produkcí a zvukovým designem, komorní hudbu a ambient s techno beaty. Překvapivě ale nepoužívají žádné syntetické zvuky – Grandbrothers se záměrně omezují jen na zvuky akustického piana. Lukas totiž vyvinul nezvyklý systém – sestrojil sadu elektromechanických kladívek ovládaných přes laptop, která rozeznívají nejrůznější části piana. Tento proces umožnil dvojici objevit nové, dosud neznámé zvuky, kterých se konvenčním způsobem hry nedá dosáhnout a které dávají jejich hudbě unikátní charakter.

  Dosud vydali tři alba: Dilation (2015), Open (2017) a nejnovější All the Unknown (2021).

   

  piano Erol Sarp
  elektronika Lucas Vogel