DIVADELNÍ FLORA
Menu

  So 11. 5. 2024 | 22:15–23:15 | Konvikt – šapitó

  PΛST

  koncert | volný vstup

  Experimentální rap „s nášlapem do tvrdé elektroniky“. Divadlo. Show. Pohyb. Hype. Dvě entity – jedna energie. Když to není nahlas, tak to není dobrý…

  Cena vstupenek: -

  Rapové duo čapne pod krkem a chytí do svého flow a temných beatů. Objev Besedy, uhranutí, úkaz, který budu rozdýchávat dlouho.
  Veronika Miksová, Fullmoonzine 

  Vyprázdněnost ani zacyklenost není v jejich tvorbě problém a trápit je nemusí ani zahořklost nad stavem scény. Někdy jde i rap dělat jinak než jen stokrát opakovat, že chci stokilovej chain.
  Jaroslav Myšák, Fullmoonzine 

  Pražské duo P/\ST jde proti proudu domácí rapové scény a na její myšlenkovou vyprázdněnost nabízí lék v podobě vynalézavých i surreálných textů – s pointou, s příběhem. V roce 2019 se umístili na druhém příčce v hitparádě Startér na Radiu Wave a jejich debutové album Expedice do vnitrobloku (2019) se setkalo s vřelým ohlasem kritiků. O tom svědčí i jejich nominace na cenu VINYLA v kategorii Objev roku.
  Kapelu tvoří umělci-divadelníci Ivo Sedláček a Dan Kranich, kteří se potkali při studiu na Katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU. Společně skládají i scénickou hudbu, např. k inscenaci Šílený Herkules (2020, Tygr v tísni), za niž obdrželi Cenu divadelní kritiky a jež se stala základem pro jejich EP Hybris. V loňském roce vydali třetí desku s názvem Tinnitus.

   

  Dan Kranich (1992) po absolutoriu na KALD DAMU (v ateliéru Tomáše Měcháčka) dostal první angažmá v Naivním divadle Liberec, z nějž přesídlil do Jihočeského divadla. Rodák ze Šumperka aktuálně působí jako muzikant a herec na volné noze. Spolupracuje s řadou pražských renomovaných scén, jako je Divadlo Komedie, Divadlo X10, Divadlo v Dlouhé aj. Participoval na videoprojektu Teaser (2016) výtvarné skupiny Rafani.

  Ivo Sedláček (1990) v rodné Ostravě vystudoval herectví na konzervatoři a v Praze na KALD DAMU. V současnosti se pohybuje „na volné noze“ v rozličných uměleckých oblastech – jako performer, herec, loutkář, muzikant a především jako autor scénické hudby. V roce 2019 získal na festivalu Mateřinka 2019 cenu za zvukově-hudební plán k inscenaci Myši patří do nebe (Divadlo Lampion). Je členem skupiny Fekete Seretlek.

  …………………

  Rozhovor s duem / ČRo Vltava – ArtCafé
  https://vltava.rozhlas.cz/…-pst-8505693

  Reportáž k albu Tinnitus / ČT Art – Události v kultuře
  https://www.youtube.com/watch…  

   

  foto Michal Hančovský / Jakub Veselý