DIVADELNÍ FLORA
Menu

  Ne 12. 5. 2024 | 10:00–12:00 | Konvikt – Divadlo K3

  vstupenky

  Dynamic Phrasing

  WOLNOŚĆ

  Tanečně-pohybový workshop s Maciejem Kuźmińským – choreografem festivalových inscenací Every Minute Motherland a Resistance Movement.

  Cena vstupenek: 490 / 290 Kč

  Exkluzivní workshop s uznávaným polským choreografem Maciejem Kuźmińským, který představí svou originální pohybovou a kompoziční metodu Dynamic Phrasing. Tato komplexní a dynamická výuka vychází vstříc všem výkonnostním úrovním tanečníků a tanečnic, podporuje jejich kreativitu, všestrannost, sebevyjádření i zvládnutí různých technik v rámci tréninku. Zakládá si na maximálně podpůrném prostředí.

  Polský choreograf Maciej Kuźmiński (1985), absolvent hudební a taneční konzervatoře Trinity Laban v Londýně, vyučuje na katedře tanečního divadla v Bytomi (pobočka Akademie dramatických umění Ludwika Solského v Krakově) a na Institutu současného tance v Bělehradě. Jako choreograf vychází z vlastní pohybové metody Dynamic Phrasing, která se věnuje tréninku všestrannosti a „měkké síly“ tanečníků. Kromě práce s vlastním souborem vytvořil mimo jiné díla pro Scapino Ballet Rotterdam, Regensburg Theater, Staatstheater Kassel či litevský soubor Šeiko Dance Company.
  Pro Macieje Kuźmińského je ruská agresivní válka na Ukrajině jednou z nejvlivnějších událostí jeho života. Od jejího vypuknutí v únoru 2022 vytvořil již pět inscenací, které se různými způsoby vztahují k této tragické události. Vedle projektu Every Minute Motherland (uvádíme v so 11. 5.) vytvořil sólo Pух Опору / Ruch Oporu / Resistance Movement (uvádíme v út 14. 5.), která je osobní zpovědí ukrajinské tanečnice Darii Koval. Další tři inscenace vytvořil se studenty mezinárodních tanečních konzervatoří v Arnhemu, Linzi a Rotterdamu.  

  Dynamic Phrasing zahrnuje rozmanitou škálu cvičení a úkolů, které se zaměřují na rozmanité aspekty tance, včetně techniky, rytmu, prostorového povědomí a kvality pohybu. Komplexní přístup rozdělený do pěti pilířů pomáhá tanečníkům rozvíjet všestranné porozumění různým komponentům, které přispívají k podmanivým výkonům.
  Na rozdíl od mnohých tradičních metod klade Dynamic Phrasing důraz na kreativitu a sebevyjádření a povzbuzuje tanečníky, aby důvěřovali svým instinktům a objevovali nové pohybové možnosti. Metoda podporuje neustálý růst a proměnu. Díky cvičením, která se zaměřují na přepracování, uvolnění a zdokonalení kompozice, si tanečníci vytvářejí hlubší vztah k vlastnímu tělu a prostoru kolem sebe a v konečném důsledku se stávají všestrannějšími a expresivnějšími umělci.

  Programový blok WOLNOŚĆ – uvedení polsko-ukrajinských inscenací Every Minute Motherland a Resistance Movement (včetně besed s jejich tvůrci a interpretkami) a realizace tanečně-pohybového workshopu Macieje Kuźmińského Dynamic Phrasing – je pořádán s významnou finanční podporou Česko-polského fóra a Polského institutu v Praze.

  ……………………………
  Metoda Dynamic Phrasing – ukázky

  -https://vimeo.com/260510995
  -https://www.youtube.com/watch… 

   

  foto Karl Heinz-Mierke